تیر ۷, ۱۳۹۴

طراحی نما با اجر

طراحی نما با اجر

طراحی با اجر به گزینه قابل توجهی در میان سازندگان و طراحان تبدیل شده و اخیرا مورد توجه قرار گرفته ، این بازگشت به گذشته حرکتی صحیح در جهت فرهنگ غنی و هنر معماری با شکوه این دیار میباشد که نمونه های دقیق و هنرمندانه اجر کاری را میتوان به راحتی در سبکهای اجرکاری ایرانی جستجو نمود.
اکنون اجر جای خود را در میان متریالهای فلزی و سنگی و شیشه ای بر نماهای شهر باز کرده است .گروه طراحی اجریال در نظر دارد با تلفیق هنر معماری اصیل و مصالح و دانش جدید علم طراحی نقشی زیبا بر چهره ساختمان به جای بگذارد .
اجرهایی که امروزه عموما در نما استفاده میشوند :

 

۱-اجرهای پلاک

این اجرها بیشترین استفاده را در نما دارند و عمدتا ماشینی تولید میشوند بنابرین یک دست بوده و اجرای ان منظم میباشد ضخامت انها عموما ۲ سانت ودر ابعاد ۵-۳*۲۰ و به صورت مربع ۱۵*۱۵ و ۲۰*۲۰ و در طیف رنگهای قرمز ، پوست پیازی ، زرد ،مشکی ، اخرایی تولید میشود .

 

طراحی نما با اجر

طراحی نما با اجر
طراحی نما با اجر

اشکال متنوع تری هم از اینگونه اجرها تولید میشود که در گوشه ها و یا حاشیه کاربرد دارد

 

 

طراحی نما با اجر

 

 

۲-اجرهای سنتی

این اجرها به صورت سنتی و خشت و قالب تهیه میشوند امکان شوره در این اجرها وجود دارد (روشهای جلوگیری از شوره) اجر قزاقی از رایج ترین انهاست ک زیبایی و اصالت خاص خود را نسبت به اجرهای ماشینی دارد.عموما در ابعاد کامل ۲۰*۱۰*۵٫۵ و نیمه ۲۰*۵٫۵*۵٫۵ و ابعاد پلاک تولید میشود و رنگهای ان قرمز طبیعی ، قرمز اخرایی ، سفید ، قهوه ای و پوست پیازی میباشد .
طراحی نما با اجر

 

۳-اجرهای سنتی لعابدار

متاسفانه این اجرها کمتر مورد استفاده قرار میگیرد ، با این وجود این اجرها پلی به معماری اصیل ایرانی بوده و امیدواریم شاهد استفاده به جا و زیبای این اجر در میان نماها باشیم ،رنگهای ان ابی لاجوردی و فیروزهای است و در ابعاد اجر پلاک میباشد .

 

 

طراحی نمای اجری

Standart Posts , , , , ,
درباره Admin@ajorial

پاسخ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *